Mój poprzedni blog pielęgnowałem 10 lat. Drupal nadal jest dla mnie najlepszym CMSem ale może by tak spróbować od zera? Na czymś lżejszym?

Wizja migracji z Drupala 6 na 8 jakoś mnie nie zafascynowała. Dawniej pewnie bym to zrobił, ale z wiekiem staram się upraszczać sobie życie zamiast komplikować.

Postanowiłem więc, że dam szansę WP. Pomysł tym lepszy, że parę stron dla klientów już na nim mam, blog elimu też WordPressem stoi a jeszcze dostałem od Janusza Kamińskiego z Template Monster darmowy motyw – ich najlepszy, przezaawansowany, najkonfigurowalny i uberelastyczny Monstroid.

Przyznam, że pokonali mnie tym produktem. Plan był taki, że użyję go na bloga a potem opiszę w formie artykułu albo nawet serii. Po miesiącu walki z pluginami, dziesiątkami stron z konfiguracją, setkami opcji – poddałem się. Za stary jestem na takie kobyły. Szukam wyciszenia i prostoty.

Po kilku rundach poszukiwań znalazłem w końcu http://mnmlist.com/. Motyw będący stuprocentowym przeciwieństwem Monstroida. Prosty do bólu. Nicniemający. Bez menu, logo, responsywności i co tam jeszcze dziś jest modne. Może kiedyś dodam jakiś killer ficzer, na przykład daty wpisów albo coś w tym guście.

Tymczasem zapraszam do subskrybowania :).

Podobało się?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Subskrybuj powiadomienia o nowych wpisach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *