Siedzę tyle przed komputerem, że jeśli zrobię coś poza terminalem i edytorem kodu to muszę się pochwalić :).

Ostatnio z młodszą córą wzięło nas na robótki stolarskie. W garażu rozłożyliśmy trochę narzędzi, jakieś materiały (głównie z odzysku) i, najważniejsze, notatnik a4 w kratkę. Nasz analogowy odpowiednik AutoCAD’a.

Zgodnie z modą na Zero Waste i DIY postanowiliśmy stworzyć coś z (prawie) niczego. Zosia dzielnie pomagała a ja wziąłem na siebie ciężar bycia Kierownikiem Projektu i jakoś poszło. Oto nasze dzieła.

Donica

Najpierw upichciliśmy skrzynio-donicę na lawendę, która stanęła na tarasie. Czas pracy – około 4h. Koszt – trudno ocenić bo użyliśmy desek jakie zostały po budowie tarasu. Efekt – sami oceńcie 🙂

DIY drewniana donica na lawendę
DIY drewniana donica na lawendę

Skrzynia Na ChaosTM

Później zabraliśmy się za tajemniczy projekt „Skrzynia Na ChaosTM„. Koszty były większe bo sklejka w budo-markecie wyszła coś 16zł* a biała farba akrylowa kolejne 30, ale i tak wyszło mniej niż gotowy produkt. A ile zabawy ze szlifowaniem, malowaniem, docinaniem!

* Pro TIP – jeden arkusz sklejki 6mm kosztuje więcej, ale szukajcie w markecie budowlanym stanowiska w okolicach stolarni z resztkami po docinkach. Tam mniejsze fragmenty są za połowę ceny. Mi udało się trafić idealnie dobrane, jakby czekały na nas i ten właśnie projekt.

Po około 3-4 godzinach i jednym dniu schnięcia farby zainstalowaliśmy ją w salonie.

Oto przed Państwem, światowa premiera, Skrzynia Na Chaos!!!

(Po lewej wersja otwarta, gdzie widać uwięziony chaos. Po prawej jak to wygląda na codzień.)

DIY skrzynka na kable kłębiące się za szafką RTV
DIY skrzynka na kable kłębiące się za szafką RTV

Uprzedzając pytania – tak, planujemy wersję ulepszoną, która będzie jeszcze lepiej ukrywać kable przed naszymi oczyma. Plany są w zatwierdzeniu u księgowej.

Podoba się?

P.S. Gdyby was zaciekawił obrazek z kreskówki to polecam obejrzeć cały serial „Oderwij wzdłuż linii” na Netflix – a szczególnie (w kontekście tego wpisu) odcinek czwarty, gdzie od ósmej minuty jest poruszany temat chaosu za szafką RTV:

Kadr z bardzo dobrej animacji "Oderwij wzdłuż linii"
Kadr z bardzo dobrej animacji „Oderwij wzdłuż linii
[…]

Podobało się?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Subskrybuj powiadomienia o nowych wpisach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *