Kurs N8N – jak automatyzować procesy i integrować systemy
Nagrałem kolejne szkolenie wideo. Tym razem jest to kurs n8n od podstaw – automatyzacja w praktyce.
AKTUALIZACJA – do końca września 2024 możecie skorzystać z kodu rabatowego N8N przy zakupie szkolenia. Cena spadnie o 30zł.
Do kogo kierowane jest to szkolenie?
Kurs „N8N od podstaw – automatyzacja w praktyce” kierowany jest przede wszystkim do osób początkujących, które chcą wykorzystać możliwości łatwej automatyzacji procesów i integracji czy wymiany danych między aplikacjami i systemami. Jest to możliwe dzięki tak zwanym przepływom, które raz skonstruowane, mogą zakulisowo wykonywać za Ciebie pracę.
Wdrażając wiedzę o N8N z kursu możesz zautomatyzować pewne żmudne obowiązki, zmniejszyć liczbę błędów i generalnie znacznie ułatwić sobie życie w codziennej pracy.
Przykład z brzegu. Pracując nad kursem oznaczałem w swojej bazie Airtable nagrane lekcje. N8N co godzinę sprawdzało czy są jakieś lekcje w statusie „gotowe” i logowało się do platformy Trello, wrzucając odpowiedni komentarz do zadania, tak aby redaktor ze Strefy Kursów dostał powiadomienie, że nowe lekcje są gotowe do akceptacji. Lekcje automatycznie otrzymywały też status „W akceptacji”. Ja w tym czasie nagrywałem kolejne, nie marnując czasu na logowanie się do Trello i ręczne pisanie komentarzy.
Jak widzisz z N8N skorzystasz niezależnie od tego czy pracujesz w ramach jednoosobowej działalności, firmie czy zespole.
Czy nauka N8N jest trudna? Co muszę wiedzieć?
N8N to platforma low/no code, co oznacza, że nie potrzebujesz umieć programować, aby integrować ze sobą systemy i aplikacje. Dodatkowo poznając N8N będziesz w stanie znacznie szybciej opanować narzędzia bliźniaczo podobne, takie jak Make czy Zapier. Działają one na niemal identycznych zasadach, różnice są zresztą omówione w kursie.
Jeśli znasz Pythona lub JavaScript to zdołasz tę wiedzę przełożyć na jeszcze bardziej zaawansowane przepływy.
Co zawiera kurs N8N?
W ciągu ponad 6 godzin pokazuję i omawiam podstawy, opcje zaawansowane jak i przykładowy projekt, który możesz użyć w praktyce we własnej firmie, do:
- zbierania zapytań od klientów z różnych kanałów (mail, Tally, WhatsApp Business),
- rejestracji ich w Airtable i systemie zadaniowym Trello,
- szykowania struktury oferty w Airtable,
- auto-generowania ofert z szablonów (przez usługę Documentero) i wrzucania ich na OneDrive,
- wysyłania maila z ofertą.
Czy powyższy projekt to wszystko czego dowiem się o N8N?
Absolutnie nie! Projekt to około 20% całego kursu, jego finał. Najpierw jednak pokazuję absolutne podstawy a następnie rozwijam je na wielu ciekawych przykładach prezentujących konkretne zagadnienia i problemy.
Dowiesz się więc jak reagować na zdarzenia z systemów zewnętrznych, jak rozwidlać, scalać i wybierać ścieżki przepływów, w zależności od różnych warunków.
W trakcie kursu pokazałem jak łączyć ze sobą przeróżne usługi/technologie, na przykład:
- OneDrive,
- Airtable,
- ChatGPT,
- poczta e-mail (reagowanie na wiadomości nadchodzące i wysyłka)
- Trello,
- Telegram, WhatsApp Business,
- WebHooki (np. obsługa formularzy WordPress i Tally.so),
- wywoływanie API (np. pogodowe, giełdowe, czy platformy Documentero) za pomocą żądań HTTP,
- itp.
Gdzie mogę kupić szkolenie o N8N?
Dokładny opis, listę lekcji, przykładowe rozdziały i wszelkie informacje znajdziesz na stronie kursu N8N od podstaw – automatyzacja w praktyce.
Jak powstawał kurs?
Głównie wieczorami, po etacie, obowiązkach domowych i obsłudze klientów mojej firmy. Jako, że był to drugi kurs nagrywany tym samym sposobem, obeszło się bez początkowych trudności i całość udało się nagrać nieco szybciej niż poprzednie szkolenie o Airtable.
Cały stos technologiczny pozostał bez zmian. Ekran nagrywałem w 1080p za pomocą darmowego OBS Studio. Dźwięk zbierałem z użyciem świetnego mikrofonu dynamicznego Maono PDX-200 (dźwięk nadawał się bez żadnej dodatkowej obróbki). Następnie każde nagranie trafiało do Auto-editora (skrypt Python wycinający ciszę z nagrań – oszczędził mi wiele godzin pracy!). Na koniec nagranie wpadało do kolejki cięcia w CapCut – czyli darmowego programu do edycji video, którą niemal w całości wykonała moja Kochana Wspierająca Żona.
W ciągu niecałych 2 miesięcy przygotowaliśmy kompletne szkolenie składające się z ponad 6 godzin materiałów video, testu kompetencyjnego, kilkunastu definicji przepływów (do pobrania dla kursantów i zaimportowania na swoją instancję N8N) czy szeregu przykładowych scenariuszy integracji i automatyzacji.
Każda lekcja została sprawdzona pod kątem merytorycznym oraz jakości obrazu/dźwięku przez redaktora (czy też opiekuna) ze Strefy Kursów.
Kilka przykładowych ekranów z kursu N8N
Co dalej?
Obecnie chwila odpoczynku ale już za moment siadam do nagrywania kolejnego kursu – tym razem o Retool. Szczegóły wkrótce!