Moja osobista rada – obserwuj oferty (nie tylko na tego typu narzędzia) na AppSumo i podobnych marketach (np. StackSocial). Znajdziesz tam często promocje na takie (i inne) narzędzia w „dożywotnich” licencjach. Wystarczy jednorazowa płatność i masz do nich dostęp „na wieczność”. Co prawda oznacza to „tak długo jak długo będzie żyła dana platforma/usługa”, ale często oznacza to wiele lat i znaczne oszczędności.

Na początek dwie uwagi:

  • Jeśli nic jeszcze nie kupowałeś na AppSumo to zajrzyj na koniec tego wpisu po kilka porad i wskazówek,
  • linki umieszczone we wpisie prowadzą do platformy AppSumo (kupuję na niej od lat) i są partnerskie. Oznacza to tyle, że jeśli kupicie te narzędzia z mojego polecenia dostanę za to jakieś drobne.

Teraz przejdźmy do sedna. Co ciekawego w temacie generowania grafiki przez AI znajdziesz (w dniu pisania tego wpisu) na AppSumo?

Supermachine

link do zakupu Supermachine w promocji na AppSumo

To narzędzie ma chyba najwięcej dostępnych modeli i ustawień dotyczących generowania grafiki (na tle z tych prezentowanych w tym wpisie). Oferuje własne (in-house) modele bazujące na przykład na Midjourney, dostęp do oryginalnych Stable Diffusion 1.4, 1.5 i 2.1 i wiele innych (w sumie ponad 40).

Zestaw opcji dostępnych przy generowaniu jest całkiem spory

Sama liczba modeli i opcje oraz jakość generowanych grafik robią bardzo dobre wrażenie, ale brakuje trochę narzędzi dodatkowych. Dobrze, że jest chociaż upscaling i jakieś podstawowe zabawy kanwą (np. outpainting).

Niestety Supermachine jest też w zestawieniu narzędziem najdroższym. Do jego zakupu wymagana jest bowiem subskrypcja AppSumo Plus, która kosztuje 99$ rocznie. Dostaniecie z nią różne benefity (np. ekskluzywne oferty i zniżki), ale warto sprawdzić, czy na pewno Wam się to przyda.

Żeby sprawdzić narzędzie warto założyć sobie konto na jakiś inny niż docelowy mail i skorzystać z próbnych kredytów, które dostaniecie po rejestracji zanim wykonacie zakup. Dlaczego tak? Bo zazwyczaj kody kupione na AppSumo można uzywać tylko zakładając całkiem nowe konta w danej usłudze (czytajcie drobne druczki!).

ArtSmart AI

link do zakupu Artsmart na AppSumo

Tu też mamy sporo narzędzi i opcji podczas generowania grafiki, ale za to liczba modeli jest skromna. Platforma dostarcza ich kilka i nie podaje dokładnie jakich używa jako bazy, chociaż można się domyśleć, że bazują na Stable Diffusion. Boli też brak dostępu do API w subskrypcji sprzedawanej na AppSumo (oferta mapuje się na plan Basic ale z mniejszą liczbą kredytów miesięcznie).

Za to opcje ustawienia kamery, pogody i presety są naprawdę ciekawe i dużo szersze niż w Supermachine.

Airbrush

link do zakupu Airbrush na AppSumo

Najtańsza opcja w zestawieniu i w testach wydaje mi się najsłabsza. Poza upscalingiem i generowaniem „okładek” do wpisów na bloga (niestety tylko jeśli są to wpisy w języku Szekspira) nie dostajemy tu żadnych narzędzi dodatkowych (rozszerzanie kanwy, overpainting itd).

Niby mamy kilka fajnych modeli do wyboru…

…ale często generują one słabej jakości grafikę. Testowałem na promptach ukradzionych z internetu i jakość była… średnia lub słaba. Szczególnie byłem zaskoczony słabymi efektami Midjourney v4 – zdawało mi się że na oficjalnym Discordzie tej usługi efekty bywały o niebo lepsze niż to co uzyskałem w Airbrush. Choć zdarzały się lepsze i gorsze wyniki.

Chyba tylko raz udało się coś fajnego wygenerować – ale może to kwestia treningu.

Airbrush ma niby pomysł na siebie – wg ich bloga chcą konkurować z serwisami takimi jak Canva – jak rozumiem w zakresie generowania grafik na social media (bo takiego edytora jak w Canva tu nie uświadczymy). Ale póki co niezbyt to obiecująco wygląda…

Przykładowo – na próbę wygenerowania „Blog Cover” do wpisu o logowaniu kluczami SSH do GitHuba dostałem coś takiego. Domyślam się, że to przez fakt, że wpis jest w języku polskim.

Niestety kiedy wkleiłem link do podobnego artykułu po angielsku, wygenerowana okładka też nijak się miała do jego treści

Upscaling zadziałał za to całkiem nieźle – na 2 przykładach efekty są (dla mnie) zadowalające:

Podsumowanie

No cóż… jeśli miałbym wybierać to chyba kupiłbym ArtSmart.ai, albo jeszcze chwilę poczekał. Czuję że czeka nas zasyp takich narzędzi. Chociaż w momencie pisania tego wpisu zaliczyli awarię certyfikatu SSL… co trochę pasuje do komentarzy, jakoby usługa ta cierpiała na przerwy w działaniu.

Na koniec mini-poradnik – jak (nie) kupować na AppSumo

To właściwie temat na osobny wpis (może kiedyś). Ale kilka podstawowych rad.

Po pierwsze: pamiętaj, że licencja dożywotnia oznacza tak naprawdę „tak długo jak żyje usługa, którą kupujesz”. Wiadomo, że różne wypadki chodzą po ludziach i usługach online. Zdarza się, że dana platforma po prostu bankrutuje.

Kupując na AppSumo zaoszczędziłem (i ciągle oszczędzam) na wielu fajnych narzędziach, których używam od kilku lat. Ale trafiłem też kilka razy na scam i crap.

Słabe usługi to mniejszy problem. Nietrafione zakupy (zazwyczaj jakieś niedorobione i pełne błędów narzędzia) udało mi się zwrócić. AppSumo zazwyczaj daje ci 30-60 dni na przetestowanie danego zakupu i gwarancję zwrotu kasy bez podawania przyczyn. Ale też raz się grubo (na prawie 1000zł) naciąłem. Zakupiona przeze mnie usługa zwinęła się w kilka miesięcy. A po roku znowu pojawiła się na AppSumo pod inną nazwą. Warto więc zrobić dobre rozeznanie, czy firma stojąca za kupowanym produktem to nie jakiś „krzak”.

Po drugie: czytajcie warunki, recenzje i pytania od potencjalnych kupujących. Zazwyczaj jest tego sporo i często kryje się tam wiele szczegółów, które są na pierwszy rzut oka trudne do wychwycenia. Sami możecie też zapytać na forum pod daną ofertą.

Warto dokładnie wczytać się w to co kupujemy. Dożywotnie licencje kupione na AppSumo nie są pozbawione pewnych ograniczeń. Oferty mają np. sprecyzowaną liczbę miesięcznych kredytów służących do generowania grafiki, albo są „obcięte” względem najtańszego planu w subskrypcji miesięcznej. Warto to dokładnie sprawdzić.

Podobało się?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Subskrybuj powiadomienia o nowych wpisach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *