krzysztof palikowski

jak ryba w webie

Tematyka

rekomendacje rodzina www emilka drupal cms podróże film internet książka społeczeństwo co u mnie? porady co u nas? muzyka web2.0 moje www praca windows informatyka opowiadania reklama felietony bezpieczeństwo legnica bzdury 30 dni wakacje sieci społeczne społeczeństwo sieciowe networking log podsumowania komputer znajomi wdrożenia wieści wycieczki civicspace oprogramowanie społeczne informatycy serwer cyberpunk krótko administracja stany odmienne vps itil dedykowany phptemplate monitorowanie wspomnienia zarządzanie webware
wszystkie kategorie

Doprecyzuj temat

  • www
  • drupal
  • prezentacje
  • drupalvideocast

menu_glowne

  • o autorze
    • Publikacje
    • Strony www
  • Kontakt
  • Galerie
    • Zdjęcia Emilki
  • Rekomendacje
    • Film
    • Muzyka
  • Kategorie

porady, cms, instalacja

Drupal 6 - instalacja krok po kroku - prezentacja

palikowski, 25 październik 2007 - 11:43am
  • cms
  • drupal
  • drupalvideocast
  • instalacja
  • porady
  • prezentacje
  • www

Ponieważ widzę zapotrzebowanie na takie instruktażowe filmy i materiały, dziś pierwsza prezentacja - instalacja systemu CMS Drupal w wersji 6 beta 2. Dowiecie się z niej skąd się drupala bierze, jak wgrywa na serwer z pomocą ftp, jak tworzy bazę SQL za pomocą panelu administracyjnego firmy progreso (ale łatwo to odnieść do dowolnego innego panelu), oraz jak przebiega proces instalacji.

Drupal 6 będzie też tematem kolejnych prezentacji, zdecydowałem się na tę wersję, ponieważ wkrótce zastąpi ona Drupala z linii 5.x, a co za tym idzie stanie się standardem. Nie mniej ważne są liczne usprawnienia jakie daje nam 'szóstka', takie jak wielojęzyczne wersje treści i interfejsu, szybsze działanie, integracja z OpenID, oraz nowe funkcje modułów forum i book.

Zachęcam do poznawania ze mną podstaw i głębszych meandrów drupala, jest co odkrywać :).

Uwaga - do obejrzenia potrzebny jest plugin flash, jeśli nadal nie widzicie prezentacji proszę kliknąć w ten link albo spróbować innej przeglądarki (np. firefox). Prezentacja wykonana z pomoca świetnego i darmowego programu wink.

  • 5 odpowiedzi
  • Czytaj dalej
  • cytuj

Nowe w dziale Internet

  • Książki o drupalu
  • Najlepsze forum dla webmastera, webdevelopera
  • Pierwszy LegnITs
  • "Be"-bo ?
  • Nowe idzie w CMS-ach
  • legnITs
  • Mikroblog - na co mi to?
  • Nasza-Klasa - fenomen czy...
  • krytycy reklamy kontratakują
  • Aroundme Powraca
więcej

Rodzinne

  • Świeradów-Zdrój
  • Berlin
  • Spódniczka na każdą okazję
  • zwierzaki, weekendy i grille
  • Sobota nieczęsto bywa tak fajna
  • Zarobiony?
  • emilka na nogach
  • Emilka sunie po pilota
  • Sementery ad Sense
  • Wafellini
więcej

Inne

  • święta święta i po studiach
  • Taksówkarz
  • Kung Fu Panda
  • Tracę Ciepło
  • Nie ma nadziei
  • Świeradów-Zdrój
  • Za mało czasu? Znajdź sobie jakieś zajęcie!
  • Berlin
  • Wisełka
  • Spódniczka na każdą okazję
więcej
Kontakt z autorem :: Drupal Polska - społeczność użytkowników
2001-2008 krzysztof palikowski
RoopleTheme